Pošlete nás na sever!

Byli jsme vybráni do finále hned dvou prestižních soutěží, v dánském Aarhusu a finském Tampere.
Máme na to! Ale... nemáme na to.

A tak SKETY podruhé žebrají o vaši podporu na Hithitu, aby se nemusely příšerně zadlužit. Na oplátku pro vás po soutěžích uspořádají speciální koncert v Jazz Docku, do Skandinávie s sebou vezmou vašeho plyšáka, pošlou vám své nové podepsané CD, nebo i to starší, můžete si s nimi zajít na kafe nebo na pivo, pozvat si je do obýváku na domácí koncert nebo se řádně pověnují vaší vokální skupině! Prohlédněte si odměny - vaše případná podpora nám moc pomůže! Děkujeme.

Členové

Veronika Vítová

Narodila se v Praze a od dětství se věnovala hře na klavír a hlavně zpěvu. Skoro 9 let pracovala jako letuška u Českých aerolinií, ale hudba v jejím profesním životě nakonec zvítězila. Je absolventkou VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde studovala jazzovou interpretaci pod vedením jazzové vokalistky Miriam Bayle a techniku zpěvu u operní pěvkyně a zároveň jedné z nejlepších profesorek zpěvu u nás Hany Peckové. V současné době spolupracuje s mnoha předními jazzovými hudebníky a se svým kvartetem vystupuje v jazzových klubech v Praze a celé České republice s projektem Tribute to Bill Evans. Bývá pravidelným hostem Magnum Jazz Bigbandu. Nedávno se zúčastnila prestižního jazzového workshopu v Kanadě (International Jazz Workshop in Banf) pod vedením Davea Douglase. V současné době pracuje na vlastních kompozicích a s kytaristou Petrem Zelenkou a bubeníkem Martinem Novákem a dalšími hosty vede experimentální volně improvizační projekt Soundcolor. Mimo jazz se věnuje také staré hudbě s komorním tělesem Musica Malinconica, které interpretuje hudbu renesance a raného baroka. Působila v mnoha sborech, příležitostně zpívá s Kühnovým smíšeným sborem. Skety založila jako svůj dávný sen o vlastním vokálním tělese a momentálně zaplňují největší část jejího hudebního života.

Alice Bauer

Narodila se do rodiny, kde všichni hráli aspoň na klavír. Po maturitě na pražském gymnáziu Na Vítězné pláni studovala souběžně s FFUK (anglistika-lingvistika a fonetika) také klavír na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Zpěv a jazz ji nakonec odlákaly a staly se jejím hlavním zájmem. V poslední době spolupracuje s Janem Kořínkem & Groove (deska "Our Kind of Blues") a s jazzovým Sextetem Jiřího Polydora. S Okamžitým Filmovým Orchestrem (OFO) svého bratra Varhana působí od jeho počátků. S OFO nazpívala mnoho bratrových filmových hudeb, např. kvasibarokní koloraturní árii do Goyových přízraků Miloše Formana. Od roku 2000 je členkou Originálního pražského synkopického orchestru (OPSO) Pavla Klikara, který jako jeden z mála bandů autenticky interpretuje raný jazz 20. století. Překládá z i do angličtiny a píše v ní i texty - je to její druhá mateřština. V roce 2010 získal DJ Kubátko hudební cenu Anděl za své album Vzduchoplavec, na kterém je skladba „Born of Water“ s jejím textem o zrození.

Marta Kloučková

Sketa Marta Kloučková je multižánrová zpěvačka, textařka a skladatelka působící na české jazzové scéně. Je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka (muzikál), VOŠ Jaroslava Ježka (jazzový zpěv) a Vysoké školy ekonomické v Praze (Arts Management), finalistkou mezinárodní soutěže jazzových zpěváků Voicingers 2017 a semifinalistkou mezinárodní soutěže Riga Jazz Stage 2018. Těžištěm její autorské tvorby je Marta Kloučková Quartet, jejž tvoří hudebníci patřící k tuzemské jazzové špičce (Vít Křišťan – p, Jan Fečo – bs, Marek Urbánek – ds). Na podzim roku 2018 této sestavě vyšlo kritiky oceňované autorské album Loving Season (Hevhetia), na kterém hostují kytarista David Dorůžka a soubor Clarinet Factory. Od roku 2019 ji můžete slýchat na vlnách Českého Rozhlasu Vltava v pořadech Úhel poslechu (ve kterém se zabývá jazzovými hlasy a a cappella scénou) a Jazz and World Live, spolupracuje s tělesy a hudebníky napříč žánry (Concept Art Orchestra, Barbora Poláková a další).

Michal Strnad

V roce 2011 absolvoval na VOŠ Jaroslava Ježka obor jazzový zpěv, ale jeho hudební cesta nebyla přímočará. Ve 13 letech začal hrát na kytaru. Jeho vášeň pro rockovou hudbu provázela celé jeho dospívání, až v 17 letech objevil svět jazzu.V době, kdy studoval na vysoké škole sociální práce a psychoterapii, začal zpívat v poloamatérském sboru Apsora pod vedením Idy Kelarové a zpěv se stal jeho novou vášní. Začal chodit na soukromé lekce zpěvu k Filipovi Gondolánovi a následně byl přijat na jazzové oddělení VOŠ Jaroslava Ježka. Zde studoval zpěv pod vedením Miriam Bayle a Hany Peckové.
Kromě toho, že je Sketa, Michal hraje a zpívá se svými kapelami Slightly Bended (pop/jazz/latin) a Backbeats (covery popových a rockových hitů), pravidelně zpívá s Magnum Jazz Bigbandem a účinkoval v lyrikálu Michala Horáčka Kudykam.

Štěpán Janoušek

Narodil se roku 1989 v Klatovech. Od malička se zajímal o hudbu a v 11 letech se začal učit na trombón v ZUŠ v Klatovech. V letech 2005 - 2011 studoval hru na trombón na KJJ a v letech 2010 - 2012 zpěv na VOŠ. Působí v Big bandu ČRo, Bucinatores big bandu, Mocca Malacco nebo v triu se Zdeňkem Zdeňkem a Markétou Zdeňkovou a nárazově v mnoha dalších ansámblech. V současnosti vyučuje hru na trombón a improvizaci na Konzervatoři Jaroslava Ježka.

Petr Wajsar

Studoval skladbu a aranžování jazzu a moderní populární hudby na konzervatoři v  Praze u Angela Michajlova (1993–94), Milana Svobody (1994–98) a Michala Pavlíčka (1998–99). Ve studiu kompozice pokračoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v  Praze u Stanislava Jelínka (1999–2000) a na AMU u Václava Riedlbaucha (2000–09). Jeho dílo zahrnuje klasickou, jazzovou, populární, divadelní a filmovou hudbu. Je vyhledávaným autorem skladeb pro řadu prestižních českých i zahraničních orchestrů, v minulosti spolupracoval například s Českou Filharmonií, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Bohuslava Martinů nebo festivalem Pražské Jaro. Napsal hudbu k baletu Maryša /režie A. Pešková, DJKT 2010/, hudbu k muzikálu Pornohvězdy /režie T. Svoboda, Roxy Prague 2008/ a hudby k opeře Tramvestie /s P. Novotným, režie M. Bureš, Nová Scéna ND 2019/ S vokálním souborem Skety obdržel několik prestižních mezinárodních cen a s úspěchem koncertuje na podiích doma i v zahraničí. Malá pódia i velké festivaly brázdí s jednočlenným projektem Develooper, ve kterém využívá množství dostupných možností vytváření hudby přímo na pódiu, a to nejen v rámci zvukového, ale také vizuálního materiálu. Za filmovou hudbu k filmu Ondřeje Havelky Hastrman obdržel cenu Český Lev 2019.

Lukáš Prchal

Sketí manažer i zvukař. Dirigent, sbormistr a zpěvák. Pokud nás chcete někam pozvat, zavolejte jemu.

Novinky

Křest nové desky!

Je to tady! Naše čtvrté album s názvem „Fascinating Futuristic Rhythm“ pokřtíme 15. května 2024 v La Fabrice, zpívajícím kmotrem mu bude úžasný Adam Plachetka!
Vstupenky jsou již v prodeji na Ticketportalu. Těšíme se na vás!


SKETY a hosté v Lucerně!


Na 15. prosince připravujeme koncert, na kterém vás roztančíme spolu s našimi hosty – Vojtou Dykem, Lenkou Dusilovou a EnDru!
A samozřejmě uslyšíte také Alkoholickou živě 😉 Vstupenky do Lucerna Music Baru jsou již v prodeji: Vstupenky GoOut


SKETY s fliharmonií i s novým cirkusem!

V březnu poprvé vystoupíme společně se symfonickým orchestrem, Jihočeskou filharmonií. Stane se tak 14. března v sále Metropol v Českých Budějovicích. Na 19. května připravujeme premiéru nového formátu společně s Losers Cirque Company a jednou ze světových špiček beatboxingu a live-loopingu Endruem. Stay tuned! 😉


A cappella StarDance!

Již 17.11.2018 vystoupíme živě ve StarDance na ČT1, kde na jeden celý díl nahradíme orchestr MoonDance. Velká výzva! Těšíte se? Držte nám palce 😉


Poslali jste nás na sever!

Děkujeme všem přispěvatelům do naší kampaně Hithitu!
Díky vám jsme mohli vycestovat na dvě soutěže – Aarhus Vocal Festival v Dánsku a Tampereen Sävel ve Finsku. Z obou soutěží jsme přivezli stříbro!

odkazy:
Aarhus
Tampere


Nové CD Týdytý již k dostání!

Fyzické nosiče jsou k dostání na našich koncertech, ale také v síti Bontonland a u dalších prodejců. Digitální distribuce pokrývá snad všechny možné oblíbené servery:


Křest našeho druhého CD – „Týdytý“

VSTUPENKY ZDE – VSTUPENKY ZDE – VSTUPENKY ZDE

Práce na naší druhé desce právě vrcholí a my bychom vás rádi pozvali na křest, který se bude konat 4. dubna 2017 v La Fabrice, sál Slévárna, Přístavní 22, Praha 7.

Na nové desce se můžete těšit nejen na autorské skladby v podání Sket, ale i našich vzácných hostí, kteří s námi na desce zpívají a na křtu (snad všichni) také vystoupí:

Vojta Dyk & KLARA. Vytisková, Aneta Langerová, Lenka Dusilova, Robert Nebřenský, Xindl X a Ondřej Ruml

VSTUPENKY:
EARLY-BIRD vstupenky jen do středy 8.2. za 290,- Kč
PŘEDPRODEJ do 4.4. za 440,- Kč
NA MÍSTĚ za 500,- Kč
VSTUPENKY ZDE

A vy přijďte každopádně do La Fabriky z ulice Přístavní 22, neboť budeme v sále „Slévárna“.

Album vychází 31. 3. 2017 u Warner Music Czech Republic


Naše první CD

Hurá! Práce na našem CD sklízí své ovoce a snad i naši fanoušci a podporovatelé na HitHitu mají právem radost ze čtyř nominací na ceny CARA – Contemporary A Cappella Recording Awards!
Ceny se udělují od roku 1992 a jsou nejvyšším oceněním nahrávek v tomto žánru. Vyhlášení vítězů proběhne 9. dubna v Bostonu, USA, ale vy s námi můžete nominace oslavit již 11. března na Jatkách78 na koncertě s hostem Ondřejem Rumlem! Jako předkapela vystoupí skvělí Intonici.

Těšíme se na vás!


Prague A Cappella Festival

Dear friends of a cappella – We’re organising the first international edition of Prague A Cappella Festival! It will take place in September 28th – 30th. Our invitations were accepted by some of the greatest vocal groups all over the Europe and we offer aca workshops too! Check out the details on our festival website www.pragueacappellafestival.com!


Thank You!

Děkujeme moc všem přispěvatelům na hithit.com, díky nimž jsme mohli vydat naše CD!

Album je nyní k dostání zde:
http://www.clickmusic.cz/en/interpreti/skety/alba/skety
nebo
http://eshop.skety.cz

Fyzicky je album ke koupi v Praze v prodejně Prague Ticket Office – Via Musica (Týnský chrám, Staroměstské náměstí).


Videa

Vybrat video:

Loading...

Koncerty

DatumNázev-
Historie
15/05/2024Křest desky „Fascinating Futuristic Rhythm“Více
10/12/2023Jazz Dock – vánoční!Více
09/12/2022Jazz DockVíce
18/11/2022Slánské jazzové dnyVíce
18/12/2021JazzDock!Více
10/07/2021Nymburk, městská akceVíce
24/06/2021Korandův sbor v Plzni, 19:30Více
19/06/2021Sborové slavnosti, Hradec KrálovéVíce
10/06/2021JazzDockVíce
29/05/2021Festival A. Dvořáka (Březnice)Více
12/12/2020SKETY: on-line nevánoční koncertVíce
26/11/2020Jeseník [zrušeno]Více
21/11/2020Slánské jazzové dnyVíce
19/11/2020Trienále skla a bižuterie, Jablonec n/N [zrušeno]Více
08/10/2020ŠumperkVíce
30/09/2020Předávání cen města Ústí nad OrlicíVíce
26/09/2020eventVíce
08/09/2020Divadlo Na Kovárně, PoděbradyVíce
31/08/2020Křest CD SKETY Live – Jazz DockVíce
05/06/2020Openair: SKETY a En.dru s Losers Cirque CompanyVíce
15/04/2020soukromá akceVíce
04/04/2020Jazz DockVíce
22/02/2020Hejtmanský ples, LiberecVíce
07/02/2020Ples města KladnaVíce
06/02/2020soukromá akceVíce
30/01/2020soukromá akceVíce
24/01/2020soukromá akceVíce
18/01/2020Ples, Český KrumlovVíce
16/01/2020hosté Adama Plachetky, 02 Aréna PrahaVíce
15/12/2019Lucerna Music Bar, Praha – KONCERT s hostyVíce
30/11/2019Dlouhá Třebová, kostelVíce
24/11/2019Kuřimský akapelový festivalVíce
23/11/2019Jazz FOR SAle Festival, Košice (SK)Více
22/11/2019MusicLab, BrnoVíce
16/11/2019support pro Floyd Reloaded, KV Aréna, K. VaryVíce
09/11/2019VOXID (DE) a SKETY v JazzDockuVíce
17/10/2019Městská knihovna Praha, koncert s VJemVíce
20/09/2019Mělník, vinobraníVíce
15/09/2019KunštátVíce
13/09/2019Třebovický koláč, Ostrava – TřeboviceVíce
08/08/2019Benešov, na náměstíVíce
24/07/2019Festival ZnojmoVíce
20/07/2019Stodská pouť, Stod u PlzněVíce
11/07/2019The Quintessence (GRU) a SKETY v JazzDockuVíce
22/06/2019Dolní BřežanyVíce
31/05/2019JazzDockVíce
19/05/2019Skety & EnDru & Losers Cirque CompanyVíce
17/05/2019Kino Sokol, Roudnice n/LVíce
06/05/2019Poprad (SK), Dům kulturyVíce
05/05/2019SKETY na Šelepce, BrnoVíce
14/04/2019Kino ŘevniceVíce
17/03/2019SKETY zpívají pro Unicef (U Staré Paní, Praha)Více
14/03/2019Č. Budějovice – s Jihočeskou FilharmoniíVíce
08/03/2019KlatovyVíce
24/02/2019JazzDockVíce
09/02/2019VyškovVíce
12/01/2019Závěrečný večer workshopů PACF2018Více
19/12/2018Adventní trhy, Wuchterlova ul., Praha 6, od 18:00Více
16/12/2018fest. Souznění – s Ondřejem Rumlem j.h. / Frenštát p.R.Více
12/12/2018Adventní trhy, Kladno, od 18:00Více
09/12/2018Vánoční koncert v JazzDockuVíce
1/12/2018porota v soutěži Karlovarský hlas 2018Více
20/11/2018Ceny Banka roku 2018, PrahaVíce
17/11/2018A cappella StarDance!Více
03/11/2018PACF2018: SketyVíce
19/10/2018Jazzfest Karlovy VaryVíce
13/10/2018Popjazziada Ljubljana (SI)Více
23/09/2018Neratovický salónVíce
07/09/2018SKETY @ Pálavské vinobraníVíce
06/09/2018Bítešské hodyVíce
01/09/2018Festival HlasyVíce
28/08/2018SKETY @ JAZZDOCK – Křest klipu s Vojtou DykemVíce
01/01/2017…a mnoho dalších najdete na našem Facebooku ->Více

Kontakt

    Opište kód: captcha